INFO o nás

 

 

Vítáme Vás na stránkách Smrkové chaloupky, která se nachází v obci Kořenov - Příchovice na rozhranní Jizerských hor a Krkonoš.

Obec Příchovice se nachází v nadmořské výšce 850 m, vpravo od hlavní silnice, vedoucí z Tanvaldu do Harrachova, vedle obce Kořenov. Vzdálenost od Liberce je 30km, Jablonce nad Nisou 19 km a Harrachova 7 km.

 

 

Smrková chaloupka Vám nabízí 7 pokojů, v různých cenových nabídkách pro celkem 26 osob. Jedná se o 1 pětilůžkový, 3 čtyřlůžkové a 3 trojlůžkové pokoje. Některé pokoje mají vlastní sociální zařízení a TV, jiné mají společné sociální zařízení na chodbě nebo o patro níž. I od toho je samozřejmě odvozená cena za lůžko a noc viz. Ceník.

 

Pokoj č. 1 - v přízemí, 4 lůžka (palanda a dvojlůžko).

Pokoj č. 2 – v patře, 3 lůžka.

Pokoj č. 3 – v patře, 3 lůžka.

Pokoj č. 4 – v patře, 4 lůžka.

Pokoj č. 5 – v patře, 5 lůžek.

Pokoj č. 6 – půdní prostory, 3 lůžka.

Pokoj č. 7 – půdní prostory, 4 lůžka.

 

Pokud si přivezete vlastní PC, je možno se připojit k internetu - WiFi.

 

Stravování je vlastní. K dispozici je plně vybavená kuchyň s nerezovým nádobím včetně spotřebičů (lednice, mrazák, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, elektrická trouba, sklokeramická varná deska, myčka nádobí). Po dohodě možno zajistit snídaně (50,-Kč/osoba).

 

V létě je k dispozici venkovní krb se sezením viz foto.

 

Celá chaloupka je vytápěna ústředním topením za pomocí krbové vložky, která je umístěna ve společenské místnosti. Zde také naleznete TV, DVD a koutek pro naše nejmenší hosty.

 

Máme také 1 pokoj, do kterého je možno přijet i s vaším čtyřnohým miláčkem. Jedná se o pokoj č.1 v přízemí. Do ostatních pokojů zvířátka neubytováváme.

 

Naše chaloupka je i v zimě dostupná osobním automobilem. Parkování v létě je zdarma, v zimě můžete zastavit u chaloupky, vyložit věci a zaparkovat na obecním parkovišti (naproti chaloupce cca 20metrů) za poplatek 50,- Kč denně.

 

200 metrů od chaloupky je vlek U čápa (2 vleky, dětský provazový vlek, lyžařská škola, půjčovna lyží) a 2,5 km od Příchovic si můžete zalyžovat na vleku - Rejdice (sedačková lanovka). V okolí je mnoho dalších menších vleků, které jsou v provozu, při běžných sněhových podmínkách. Vlek U čápa a Rejdice jsou uměle zasněžované a provozují noční lyžování

 

 

Naše chaloupka je umístěna v centru obce, nad kostelem, vedle hasičské zbrojnice. Pojedete-li směrem od Kořenova, na prvním rozcestí u Příchovické haciendy odbočíte vpravo a po pár metrech přijedete na další rozcestí. Zde odbočíte opět vpravo a jste u nás. Hned první roubenka po pravé straně je ta, kterou hledáte, Smrková chaloupka – viz. mapa

 

Přijeďte se k nám podívat, je u nás hezky v létě i v zimě.

Rádi Vás uvítáme.

 

Petra Brichová

      majitelka penzionu