Ski areál Harrachov

19.07.2021

Harrachov, jedno z nejznámějších českých horských středisek, leží v západním cípu Krkonoš, v údolí říčky Mumlavy.
Proslavilo se hlavně díky Mamutovi a dalším skokanským můstkům na úbočí Čertovy hory, z jejíhož 1 020 metrů vysokého vrcholu vedou 4 sjezdovky všech tří obtížností - černá pro nejnáročnější, dvě červené a turistická modrá.

Lyžování na sjezdovkách v Harrachově jsou již dlouhodobě vyhlášené pro svou špičkovou úpravu i v jarních měsících.

Na Čertovu horu vedou dvě čtyřsedačkové lanovky. Z Rýžoviště 900 metrů dlouhá lanovka Alfa a z centra Harrachova 1 300 metrů dlouhá lanovka Delta s celoročním provozem. Obě provozuje Sportovní areál Harrachov. Lanovky na vrcholu od sebe dělí jen několik desítek metrů, a tak si lyžaři můžou vybírat z každé strany ze všech sjezdovek.

V Harrachově ale najdete i řadu dalších menších sjezdovek a vleků. Do jednotného skiregionu kromě Sportovního areálu patří např. také skiareál Zákoutí nebo skiareál Amálka. Na své si zde přijdou lyžaři všech výkonností i věkových kategorií.

Kolem stovky kilometrů upravené bílé stopy

"Sportovní areál Harrachov nabízí necelých osm kilometrů sjezdovek, kromě toho jsou v Harrachově vynikající podmínky pro běžecké lyžování - běžecký stadion a kolem Harrachova upravujeme kolem sta kilometrů běžeckých tras," říká Vlastislav Fejkl, provozní náměstek areálu. Lanovky jsou v provozu od osmi do čtyř odpoledne. Až do osmi hodin večer nabízí areál večerní lyžování ve spodní části sjezdovky Červená II., kde zájemce vozí čtyři sta metrový lyžařský vlek Doplik. Sjezdovka Červená II. navíc nabízí skvělé výhledy na západní část Jizerských hor a Ještěd.

Vytvořte si webové stránky zdarma!